Razpis volitev NSKS
Na osnovi pravil Narodnega sveta koroških Slovencev in sklepa Zbora narodnih predstavnikov v Narodnem svetu, se je v petek, 02.februarja 2018, konstituirala Osrednja volilna komisija.
Člani Osrednje volilne komisije so predsednik Narodnega sveta, Zdravko Inzko, ter deset nadaljnjih članov (Martin Dovjak, Matevž Grilc, Karl Hren, Nanti Olip, Milena Ošina, Tomi Partl, Christian Urak, Thomas Užnik, Jože Wakounig, Svetlana Wakounig).
Sklicujoč se na Pravilnik za volitve NSKS Osrednja volilna komisija v določenem roku razglasi VOLITVE v Zbor narodnih predstavnikov NSKS ter predsednika / predsednice Narodnega sveta.
Na svoji seji, 26. marca 2018 je Osrednja volilna komisija določila naslednje roke za volitve NSKS:
Volitve bodo potekale od 28. 05. 2018 do vključno 11. 06. 2018.
Do 30. 04. 2018 je možno vložiti kandidaturo za mesto predsednika ali predsednice Narodnega sveta. Za veljavno kandidaturo je potrebnih najmanj 30 podpornih izjav.
Do 14. 05. 2018 je možno vložiti kandidaturo v Zbor narodnih predstavnikov in predstavnic v Narodnem svetu. Za veljavno kandidaturo so potrebne najmanj 3 podporne izjave.
Osrednja volilna komisija je na svoji seji 09. 04. 2018 potrdila te člane krajevnih volilnih komisij v posameznih volilnih okoliših:
- Zila
Milena Čik, Urban Popotnik
- Bekštanj, Podklošter, Beljak
Hanzi Mikl, Marlen Smole – Tavpe
- Šentjakob v Rožu
Luka Janežič, Peter Janežič, Hubert Mikel
- Vrbsko jezero
Franc Kattnig, Mirko Oraže
- Bilčovs, Kotmara vas
Štefan Schellander, Jože Wakounig, Svetlana Wakounig
- Bistrica v Rožu
Zdravko Inzko, Gabi Partl
- Borovlje, Šmarjeta v Rožu
Adrian Kert, Marinka Mader-Tschertou, Katja Kupper-Wernig, Rozi Wernig
- Sele
Jaka Dovjak, Martin Dovjak, Manfred Furjan, Flora Jug, Hanzi Ogris
- Celovec
Natalija Hartmann, Anton Starman, Pavel Zablatnik
- Drava sever
Pavl Buch, Martin Kuchling
- Dobrla vas
Josef Komar, Rudi Vouk
- Škocjan
Sonja Kert-Wakounig, Miha Lipnik
- Galicija, Žitara vas
Milan Blažej, Andrej Hren
- Železna Kapla
Majda Kutschnig-Furjan, Folti Smrtnik
- Globasnica
Danijel Gregorič, Mirko Smrečnik
- Bistrica nad Pliberkom
Adolf Krivograd, Lucija Wakounig
- Pliberk
Štefan Domej, Peter Krištof, Vinko Kušej
- Suha, Ruda
Richard Grilc, Lenart Katz, Jokej Logar